שאלות ששאלתם אותנו בטלפון וחשבנו שתשמחו לראות אותם גם פה באתר:

שאלות כלליות:

אז מה בעצם אתם מציעים?
אנחנו מציעים שני מוצרים עיקריים. ספינת הדגל שלנו היא נגרר המגיע מאובזר בצורה מושלמת למגורים נוחים ודינמיים על הכביש או בשטח. את הנגרר אפשר לנתק בקלות מהגורר והקראוון הופך לבית נייח לכל דבר. כל דבר שאתם עשויים לרצות כבר קיים בפנים. את הנגרר ניתן לגרור עם רכב פרטי או ג’יפ, תלוי בגודל הנגרר. הנגרר מתחבר בוו גרירה נוח ובטיחותי.
המוצר השני שאנו מייצרים הוא רכב המאובזר קומפלט למגורים – אוטוקראוון. ניתן לאבזר כמעט כל רכב למגורים, החל מסוברית קטנטנה וחביבה עד לאוטובוס 12 מ’ עד. את הרכב נוכל לרכוש עבורכם אך לחילופין תוכלו לבחור לרכוש בעצמיכם את הרכב ולבצע את האבזור אצלינו. 
בעולם שבו חניה יקרה מדירה במגדלי עזריאלי – איפה אתה מחנה?
בתל אביב העמוסה, ניתן לדוגמה לחנות בקלות על חוף הים או לחילופין במגרשי החניה הפזורים בעיר כדוגמת “חניון אליפלט” החינמי הנמצא באזור פלורנטין או באזורי חניה מורשים אחרים. ע”פ חוקי הרשויות תוכלו ללא שום בעיה להשאיר את ביתכם החדש עד שבועיים באותו חניון. בתום השבועיים ניתן להוציא את הקרוואן ולהחזירו לאחר יממה.
נשמע לי קצת מסוכן… לא עדיף לקחת משכנתא, לקנות דירה וזהו?
אם אתה אדם שאוהב לממן את הבנק שלו למשך עשרות שנים, אז כן. אבל אם אתה בצד שלנו, בטח היית שמח לעצמאות וחירות כלכלית. בחישוב מהיר, קניה של נגרר או רכב מאובזר למגורים מחזירה את עצמה תוך 36 חודשים של שכירות סטנדרטית בגוש דן. כלומר? במקום לשלם עכשיו במשך 3 שנים על שכירות, קנו עכשיו בית על גלגלים משלכם (!) שכעבור 36 חודשים תוכלו למכור אותו, ולהחזיר את כל סכום ההשקעה. במקום לזרוק כסף על שכירות, אתם קונים פה משהו שהוא לגמרי 100% שלכם. קניה של נגרר או רכב מאובזר למגורים משחררת אתכם מעול הבנק, ומאפשרת לכם להיות חופשיים מחובות. היא נותנת לכם את הגמישות שקניית בית לא נותנת.

 

שאלות טכניות:

איזה רכבים ניתן (וכדאי) לאבזר למגורים?
הנה כמה דוגמאות (תמונות ופירוט בדף האוטוקראוונים), כשכלל האצבע הוא שכדי שיהיה נוח לעמוד בו – על הרכב להיות בגובה של לפחות 1.80 מ'.

- Ford Econoline עם גג מוגבה
- Iveco Daily
- Fiat Ducato
- Volkswagen Transporter (מעט נמוך ולא ניתן לעמוד בו)

איזה רישיון צריך לנגרר, אוטובוס או אוטוקראוון?
הרישיון הנדרש לנהג הנגרר הוא רישיון נהיגה B רגיל. על מנת לגרור את קראוון ה-5.7X2.10 על הרכב הגורר להיות ב"משקל כולל" של 2600 ק"ג ומעלה. לעומת זאת, על מנת לגרור את הקראוון 2X4 מ' כל רכב פרטי מתאים. 
אז מה, איפה מתקלחים? על הגג?
לא על הגג – במקלחת. הקראוון מצויד בחדר שירוקלחת ובו אגנית או מקלחון. גם בחורף וגם בקיץ הקראוון מספק מים חמים, זורמים ונעימים. מערכת גז חסכונית ומתוחכמת תחמם עבורכם את המים לטמפרטורה כבקשתכם בחיסכון מקסימלי של אנרגיה. בסך הכל חוויית המקלחת בקראוון היא תמיד מיוחדת ונעימה.
מה עם שירותים?
אנו מציעים שני פתרונות לפי דרישה ותקציב.
1) שירותים כימיים איכותיים מבית Thertford. שירותים אלה מגיעים בשני דגמים, האיכותי יותר מצויד בקסטה (מיכל) חיצוני ובאסלה פנימית. אנו מבצעים קדיחה בקיר הקראוון והניקוז מעביר את הביוב שבאסלה אל המיכל שמחוץ לרכב. ריקון הקסטה החיצונית פשוט מאוד – מנתקים את המיכל (20 ליטר) החיצוני. המיכל הופך למזוודה שאותה גוררים עד לשירותים הקרובים (או בור ריקון). מהמזוודה יוצא פיה מוארכת אותה מחברים לכל שירותים סטנדרטיים, והביוב יזרום לשירותים בכוח הכבידה.
הדגם הזול יותר, בנוי משני חלקים אחד על גבי השני. דגם הזה אינו דורש התקנה והוא פשוט וזול יותר. היתרון בדגם האיכותי יותר הוא שהביוב מנוקז אל מחוץ לקראוון ולא נשאר בפנים הרכב.
2) פיתרון נוסף הוא התקנת שירותים אקולוגים מבוססי קומפוסט. שירותים אלה הם החסכוניים ביותר, והאקולוגים ביותר וגם הזולים ביותר. השירותים מגיעים עם אסלה איכותית ועם תא לנסורת. עם זאת אנו מבינים שפיתרון זה אינו מתאים לרוב האנשים. מנסיונינו אגב, בשימוש נכון השירותים אינם מדיפים ריח לא נעים.
מה עם חשמל?
לשאלת החשמל ישנם שלושה פתרונות שיכולים להיות משולבים ולהשלים אחד את השני: הזנה חיצונית, גנרטור ופאנלים סולריים.
כל קראוון שאנו בונים מגיע עם נקודה להזנה חיצונית ועם 4 שקעי חשמל סטנדרטיים. המשמעות הפשוטה היא, שבכל מקום בו יש תקע, תוכלו לחבר את הקראוון שלכם לחשמל באמצעות כאבל מאריך סטנדרטי.
מעבר לכך, לרבים הרעיון בקראוון הוא הניידות. לשם כך אנו ממליצים להצטייד בשילוב של פאנלים סולרים וגנרטור.
פאנלים סולרים משתמשים באנרגיית השמש לייצור חשמל. המערכת בנויה מהחלקים הבאים:
פאנל, ממיר מתח ומצברים.
כיצד זה עובד? פשוט מאוד: קרן שמש זורחת על גג הקראוון שלכם, ישר על הפאנל הסולרי. הפאנל הופך את האור לחשמל, ובאמצעות בקר טעינה מטעין את המצברים. מהמצברים החשמל עובר דרך ממיר מתח, המספק מתח חילופין של 220V, ממש כמו בבית. כיוון שהחשמל מגיע מהמצברים, ניתן להשתמש בו בכל שעות היממה ולא רק כאשר השמש זורחת.
כדאי לדעת, שכשהמצברים מלאים, החשמל שמגיע מהפאנל עובר ישירות מממיר המתח לצרכני החשמל השונים, מבלי לבזבז את החשמל שבמצברים.
סט סטנדרטי של מצברים מספק חשמל לתאורה, מקרר וצרכנים חסכוניים אחרים.
כדי להשלים את החשמל החסר ולהפעיל את גם צרכני חשמל כבדים יותר כגון מזגן, חשוב להצטייד גם בגנרטור.
שילוב של פאנלים סולרים וגנרטור נותן פיתרון מקיף לצריכת חשמל כבדה יותר, ולימים בהם יש פחות אור שמש. 
ותגידו, הוא לא שותה דלק?
במקרה של נגרר, אין הוצאות על דלק כלל וכלל מלבד הדלק של הגורר. גם הביטוח והטסט זולים מאוד, אפילו ביחס לרכב פרטי.